Rekord në Gjermani, në një ditë vaksinohen kundër Covid-19 1,1 milionë njerëz

GJERMANI

Gjermania ka shënuar një rekord në bërjen e vaksinave kundër Covid-19 në një ditë. Ditën e djeshme në Gjermani janë vaksinuar 1,1 milion persona sipas të dhënave të Institutit Robert Koch.

Deri më tani në Gjermani është vaksinuar me dozën e parë, 25,9% e popullsisë dhe 7,5% e saj kanë marr dhe dozën e dytë. Kujtojmë që deri tani në Gjermani janë infektuar me Covid-19 rreth 3,4 milionë njerëz nga të cilët kanë humnur jetën 82589.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.