Rekord shifrash me COVID, identifikohen mbi 100 mijë raste të reja në Turqi

rekord shifrash me covid identifikohen mbi 100 mije raste te reja ne turqi
rekord shifrash me covid identifikohen mbi 100 mije raste te reja ne turqi

Turqia ka regjistruar shifra të larta të rasteve të reja me koronavirus.

Ministria e Shëndetësisë në Turqi bën me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 107, 530 të infektuar.

Autoritetet shëndetësore njoftojnë se 233 pacientë kanë humbur jetën, një bilanc shumë i lartë që nga muajin nëntor.

Ndërkohë në fund të dhjetorit Turqia regjistroi 20, 000 raste me COVID, por me përhapjen e variantit Omicron shifrat shënuan rekord të rasteve të reja.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts