Renditja e FIFA-s/ Shqipëria zbret 2 pozicione, Kosova ngjitet me 7 vende. Ja klasifikimi


Shqiperia2

FIFA ka pĂ«rditĂ«suar ditĂ«n e sotme renditjen e kombĂ«tareve nĂ« futboll. KombĂ«tarja shqiptare ka humbur dy pozicione nĂ« tabelĂ«n e klasifikimit ku nga vendi i 67 ka zbritur nĂ« vendin e 69, duke lĂ«nĂ« pas BullgarinĂ«, Izraelin apo edhe MaqedoninĂ« e Veriut.

Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur të ngjitet në 7 pozicione, ku nga vendi i 122 tani më renditen në vendin e 115.

Vendin e parë në këtë renditje e mban Belgjika, në vendin e dytë ndodhet Brazili dhe podiumin e përfundon Franca nga ku ngjit 5 pozicione.

Në vendin e katërt renditet Anglia, Italia në të pestin, Argjentina në të gjashtin, Spanja në vendit e shtatë, Portugalia në vendin e tetë, Meksika në të nëntin dhe “TOP 10” e mbyll SHBA.

bel

sh

kos

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.