RENDITJA E SUPERIORES/ Egnatia zyrtarisht e para, “Final Four” do të plotësohet vetëm në javën e fundit

renditja e superiores egnatia zyrtarisht e para final four do te plotesohet vetem ne javen e fundit































Java e 35-të e Superiores ka dhuruar rezultate shumë interesante dhe ka bërë që të ketë një ide pak më të qartë për renditjen dhe objektivat e skuadrave.

WhatsApp-Image-2024-04-02-at-17.16.07

Fitorja e Egnatias ndaj Dinamos ka zyrtarizuar rrogozhinasit si kryesuesit e kampionatit të rregullt, sido që të shkojnë ndeshjet e javës së fundit, pasi kanë një bilanc më të mirë se Partizanin në ndeshjet direkte.

Të kuqtë duhet të mbrojnë vendin e dytë në klasifikim, ndërsa në të tretin tanimë zbret Vllaznia. Sa i përket vendit të katërt, aty është për momentin Skënderbeu, por ka luftë deri në fund pasi Tirana, Teuta dhe Dinamo e ndjekin me një pikë më pak.

Sot erdhi edhe zyrtarizimi i Laçit si skuadra që do të shkojë në play-out me skuadrën nga Kategoria e Parë për të mos rënë nga Superiorja.

REZULTATET 

DINAMO-EGNATIA 0-1

TIRANA-VLLAZNIA 0-0

KUKËSI-PARTIZANI 0-1

SKËNDERBEU-LAÇI 1-1

ERZENI-TEUTA 0-3

*Kliko mbi ndeshjen për të shkuar te komenti

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts