Renditja e Superiores/ Krijohet katërshja për kreun, ja situata e skuadrave pas javës së 14

Tre ndeshjet e fundit të javës së 14 në Superiore kanë dhuruar mjaft emocione, ku skuadrat pretendente për kampionat patën përballje mes tyre.

Kategoria Superiore Topi

Laçi fitoi 0-2 ndaj Egnatias dhe shkëputet nga Partizani. Këta të fundit u mundën me përmbysje nga Kukësi 2-1, në një ndeshje ku pati dhe autogol. Tirana vazhdon të mbajë kryesimin e kampionatit me 30 pikë pasi mundi Teutën 2-1.

Kështu që skuadra që përfitoi më shumë ishte Laçi pasi Partizani u mund dhe kështu distanca mes skuadrave u thellua në 6 pikë.

Gara për kreun sa vjen e bëhet më e fortë me 4 skuadra që janë të shkëputura nga të tjerat.

Egnatia-Laçi  0-2

Kukësi-Partizani 2-1

Tirana-Teuta 2-1

RENDITJA

renditja

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.