Rëndohet bilanci i të vdekurve në Gazë, shkon rreth 15 mijë numri i viktimave, mes tyre mbi 6 mijë fëmijë

rendohet bilanci i te vdekurve ne gaze shkon rreth 15 mije numri i viktimave mes tyre mbi 6 mije femije

Shkon në 14,854 numri i personave të vrarë në Gazës që prej fillimit të luftës më 7 tetor mes Hamasit dhe Izraelit. Në mesin e të vdekurve janë 6,150 fëmijë dhe 4000 gra, ndërsa 36,000 njerëz kanë mbetur të vdekur.

Ministria e Shëndetësisë e Hamasit theksoi në të njëjtën kohë se dhjetëra trupa janë shpërndarë në rrugët e Rripit verior të Gazës dhe se është e pamundur të mblidhen dhe numërohen për shkak të intensitetit të bombardimeve.

Kujtojmë se më në fund është arritur një marrëveshje për armëpushim mes Hamasit dhe Izraelit në Rripin e Gazës të ndërmjetësuar kryesisht nga SHBA-të.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts