Rëndohet bilanci i viktimave nga zjarret në Greqi, flakët i marrin jetën zjarrfikësit vullnetar

Zjarrfikësi vullnetar i Shtetit Hipokratik, i cili u shtrua sot herë në spital në gjendje jashtëzakonisht kritike, nuk mund të mbahej gjallë për shkak të një dëmtimi në kokë.

Ndërkohë, situata në zonën më të gjerë mbetet shumë e vështirë, ndërsa prej ditës së djeshme është dhënë një urdhër nga Mbrojtja Civile për evakuimin e Ippokratio.

Sipas informacioneve flakët në Atikë, gjatë natës, shkaktuan dëme në shtëpitë në Ippokratio Politia, ndërsa tani ka një front në anën e kundërt të autostradës, i cili djeg kryesisht bimësi të ulët dhe disa pemë, me të fortë forcat që përpiqen të parandalojnë përshkallëzimin e zjarrit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *