Rëndohet bilanci, mbi 15 të vdekur nga sulmi në Universitetin e Arteve në Pragë

BBC raporton se numri i viktimave pas sulmit në Pragë nga 24-vjeçari, ka shuar mbi 15.

Ngjarja e rëndë ndodhi në Universitetin e Arteve në Pragë, ndërsa autori më pas dyshohet se ka vrarë veten.

Ndërkohë ende nuk dihen arsyet e këtij sulmi, që duket se autori e kishte paralajmëruar më herët përmes një postimi në Telegram, ku shkruante se donte të kryente vrasje masive në shkollë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts