Rëndohet bilanci nga shpërthimi i bllokut të apartamenteve në Britani, raportohet për 3 të vdekur dhe 12 zhdukur

Rëndohet bilanci nga shpërthimi në një bllok apartamentesh në ishullin e ishulli britanik të Jersey. Numri i viktimave shkon në tre, ndërsa 12 prej tyre janë zhdukur.

Lajmin e ka bërë vetë të ditur zyrtarja Kristina Moore, ndërsa policia nuk ka dhënë detaje të mëtejshme.

Deri më tani situata nuk është cilësuar si një incident terrorist, megjithëse autoritetet po hetojnë çdo tezë të mundshme.

Kujtojmë se policia lokale u njoftua për incidentin pak para orës 4 të mëngjesit me orën lokale.

Robin Smith, shefi i policisë së Jersey, duke shtuar se shërbimet e urgjencës u përgjigjën në kohë rekord duke shkuar në vendngjarje dhe duke shuar zjarrin.

Ai tha se një numër banerorësh ishin evakuuar, duke shtuar se rreth 30 persona ishin dërguar në një bashki aty pranë për strehim.

Po ashtu është duke u punuar për gjetjen e të zhdukurve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts