Rëndohet situata financiare e Barcelonës/ Pas shitjes së Lionel Messit klubi zhytet në borxhe, ‘Blaugrana’ i detyrohet 52 milionë euro argjentinasit

Situata e dobët financiare e Barcelonës e çoi Lionel Messin në Paris Saint-Germain, megjithatë  katalanasit i kanë ende borxhe të mëdha ndaj argjentinasit.

‘Catalan Sport’ raporton se Barça i ka borxh 52 milionë euro futbollistit, me këtë shumë që mblidhet nga shkurtimet që iu bënë lojtarëve të klubit kur shpërtheu pandemia e koronavirusit.

Messi

Masat e marra nga administrata e Bartomeu parashikonin pagesën e një pjese të pagave në një datë të mëvonshme, me fitimet e mëdha të Messit duke rritur shumën dhe duke mos lejuar që “blaugrana” të qetësoheshin, pas pasojave të yllit 34-vjeçar largimi. Këto borxhe pritet të paguhen deri në fund të vitit 2022.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *