Rënia e mbretërve të futbollit/ Nuk ndodhte që prej sezonit 2004-2005, ja rekordi negativ i Mesit dhe Ronaldos

SHPËRNDAJE

Eliminimi i Juventusit dhe Barcelonës nga faza e 1/8-ve të Ligës së Kampionëve lidhet dhe me historinë e dy yjeve Lionel Mesit dhe Kristiano Ronaldos.

1537841412-Ronaldo-Messi-sad-AP

Futbolli është mësuar t’i shohë si protagonistë argjentinasin dhe portugezin në kupën më prestigjoze në Europë, për klube, po nuk kishte ndodhur që prej vitit 2004-2005 që skuadrat ku luajnë dy yjet të mos kualifikoheshin për në fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Me një Ronaldo i cili nuk dha asgjë mbrëmjen e djeshme dhe një Mesi të cilit i mungon një mbështetje në ekip si duket se ka ardhur koha t’i hapin rrugën talenteve të reja.

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *