Rënia e skuadrës nga kategoria, rriten shanset e Skukës për të luajtur në Francë

renia e skuadres nga kategoria rriten shanset e skukes per te luajtur ne france
Pas një sezoni në elitën e futbollit francez, Metzi është kthyer në Ligën e Dytë franceze, pasi u mposht në dy ndeshje në play-off kundër ekipit të Sent-Etien.

skuka

Rënia është një ngjarje e vështirë për t’u kapërdirë nga klubi, por në anën tjetër Xhuliano Skuka shpreson. Drejtuesit pritet të ulin shpenzimet dhe merkatoja është më e kufizuar, çka shton mundësinë që stafi teknik t’i japë një shans edhe Skukës për t’i bindur ta mbajnë.

Lojtari është dhënë huazim në vitin e fundit pasi nuk bënte pjesë në planet e Metzit, por me ndryshimet që priten në verë, shanset e tij për qëndrimin te francezët janë rritur.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts