Reporterja e BE në Tiranë, Santos: Përgëzoj Shqipërinë për rolin e saj, shumë gjëra shkojnë mirë në progresin e vendit tuaj

reporterja e be ne tirane santos pergezoj shqiperine per rolin e saj shume gjera shkojne mire ne progresin e vendit tuaj
reporterja e be ne tirane santos pergezoj shqiperine per rolin e saj shume gjera shkojne mire ne progresin e vendit tuaj

Reporterja e Bashkimit Europian në Tiranë, Isabel Santos, në një deklaratë për mediat, u shpreh se përgëzon Shqipërinë për arritjet e saj.

Santos theksoi se shumë gjëra shkojnë mirë në progresin e Shqipërisë në BE.

Unë dua të përgëzoj Shqipërinë për rolin e saj. Në lidhje me zonat e mbrojtura, do të ndjekim zbatimin e ligjit. Shumë gjëra shkojnë mirë në progresin e Shqipërisë për në BE.

Bashkimi Europian është i hapur dhe nuk përjashton raportet e Tiranës me cilindo partner, edhe Turqia mund të jetë një aleat i Shqipërisë”, deklaroi Santos.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts