Reshje bore në veri të vendit, si paraqitet situata në aksin Bogë-Theth

reshje bore ne veri te vendit si paraqitet situata ne aksin boge theth
reshje bore ne veri te vendit si paraqitet situata ne aksin boge theth

Moti i keq ka përfshirë gjithë vendin. Teksa në disa qytete të Shqipërisë bien reshje shiu, në veri të vendit bie borë. Reshjet e borës po vijojnë në aksin Bogë-Theth në lartësitë mbi 1200m. Ndërkohë një borëpastruese vijon punën për pastrimin e rrugës.

Gazetari Senad Nikshiqi raporton për BalkanWeb se në zona më të ulëta ka rënie gurësh dhe inertesh.

Po ashtu, në aksin Tamarë-Vermosh kanë filluar reshjet e borës, por pa krijuar probleme në rrugë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts