Reshje të dendura dëbore në Kinë, autoritetet: Ky qytet ka shënuar rekordin e 116 viteve të fundit (FOTO)

Kina është prekur ditët e fundit nga reshje të dendura dëbore.

Në qytetin Shenyang, reshjet e dëborës kanë arritur në 51 centimetra. Sipas meteorologëve, këto janë reshjet më të mëdha të borës që nga viti 1905. Kjo situatë sipas studiuesve ishte e papritur dhe e rrallë.

Autoritetet nga ana tjetër kanë paralajmëruar qytetarët që të tregojnë kujdes, e të dalin nga shtëpitë vetëm në raste emergjente.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.