Reshjet e dendura të shiut dëmtojnë rrugën në Dibër, aksi bëhet i pakalueshëm

reshjet e dendura te shiut demtojne rrugen ne diber aksi behet i pakalueshem
reshjet e dendura te shiut demtojne rrugen ne diber aksi behet i pakalueshem

Reshjet e dendura që kanë rënë gjatë natës, kanë dëmtuar rrugën Selisht në bashkinë e Dibrës. Një tjetër rrugë është dëmtuar në fshatin Qafë-Murr që kanë ngelur të izoluar rreth 1000 banorë.

Rruga është dëmtuar me një gjatësi rreth 30m, dhe është bërë e pakalueshme për lëvizjen e automjeteve. Menjëherë është njoftuar bashkia Dibër nga banoret dhe administratori.

Bashkia Dibër ka bërë të mundur nisjen e fadromës.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts