Reshjet masive dhe përmbytjet në Itali, shënohet viktima e parë në Lombardi (FOTO)

Shënohet viktima e parë nga reshjet e dendura të shiut dhe përmbytjet në Lombardi të Italisë. Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, shkak i vdekjes ka qenë rrëzimi i një peme.

Sakaq tre persona janë kanë mbetur të plagosur po nga rrëzimi i pemëve si pasojë e erërave të forta.

144059002 227b5908 841b 4480 8527 B9da0a31b3c5 (1)
144059002 227b5908 841b 4480 8527 B9da0a31b3c5 (1)
144059002 E4439fdf F02e 49e8 Be0e C5c0575d4259
144059002 E4439fdf F02e 49e8 Be0e C5c0575d4259
163401396 74ebe7ac Fa15 4068 917e D4e9075de51f
163401396 74ebe7ac Fa15 4068 917e D4e9075de51f
163358569 47495ba0 6018 44a7 Ac2f F3ac6dc7fc6e
163358569 47495ba0 6018 44a7 Ac2f F3ac6dc7fc6e
141254134 E6d529d8 D621 455a Bbf1 Af5241771f77 (1)
141254134 E6d529d8 D621 455a Bbf1 Af5241771f77 (1)
143029614 C3d2aeeb 4922 40b5 89ab C72288acf516
143029614 C3d2aeeb 4922 40b5 89ab C72288acf516

Si pasojë e reshjeve të dendura është pezulluar transporti publik, anë hasur dëme në sektorin e bujqësisë si dhe në disa zona mungon energjia elektrike.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts