Rezistenca në Panjshir, talebanët nuk kursejnë qytetarët, të paktën 20 afganë të vrarë

AFGANISTAN

Pre e luftës së ashpër në Panjshir të Afganistanit kanë rënë dhe qytetarët. Mediat e huaja pretendojnë se talebanët kanë vrarë të paktën 20 civilë.

Lugina e vetme e papushtuar në Afganistan njihet për patriotizëm dhe heroizëm të lartë pasi asnjëherë nuk kanë qenë nën pushtetin e një armiku.

Talebanët nga ana tjetër kanë të gjitha pushtetet dhe armatimet teksa këmbëngulin për të hyrë në Panjshir, por po hasin në rezistencë të fortë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.