Rezultat paraprak/ Edi Rama më pak i votuar se Lulzim Basha! Ja kush e kryeson listën e kandidatëve në rang vendiNumërimi i votave për kandidatët në rang kombëtar vazhdon ende, ndërsa deri në këtë momente më i votuari është Taulant Balla i qarkut Elbasan me 21591 vota.

rama-basha

Më pas renditet Erion Braçe, po nga PS me 14058 vota dhe në vendin e tre ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku.

Ajo që bie në sy është fakti se kryeministri Edi Rama është më pak i votuar se kryedemokrati Lulzim Basha.

Kështu kreu i qeverisë renditet i 10 me 11412 vota, ndërsa kryedemokrati Basha në vendin e 6 me 11817 vota.

Në dhjetë kandidatët më të votuar deri tani janë edhe Fatmir Xhafaj, Bledi Çuçi, Blendi Klosi, Niko Peleshi dhe Saimir Hasalla.

lista 2 lista 1

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.