Rezultati i zgjedhjeve/ Opozita në Maliq ankimim në KQZ: Ka pasur parregullsi në proces, ndikoi në zgjedhjen e kryetarit

rezultati i zgjedhjeve opozita ne maliq ankimim ne kqz ka pasur parregullsi ne proces ndikoi ne zgjedhjen e kryetarit

Përfaqësuesit e koalicionit opozitar “Bashkë Fitojmë” në Maliq kanë dërguar një ankimim pranë KQZ duke kontestuar rezultatin e zgjedhjeve për shkak të parregullsive në procesin zgjedhor.

Sipas ankimimit në disa QV në Maliq ka pasur fletë votimi të cilat duhet të ishin vlerësuar të pavlefshme për shkak të mungesës së vulave në anën e pasme.

Po ashtu sipas ankesës nuk rakordon numri i zgjedhësve me fletët e përdorura, gjithashtu edhe me renditjen sipas makinerisë së identifikimit të personave me fletët që janë marrë në dorëzim.

Whatsapp Image 2023 05 17 At 17.14.59
Whatsapp Image 2023 05 17 At 17.14.59

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts