Rezultati në Shkodër ‘ndez’ debatin në ‘Open’/ Ervin Bushati: Qytetarët na zgjodhën! Analisti: Jeni bërë si Enver Hoxha

Shkodra ka ndezur debatet në studion e “Open” në “News24”. Analisti Fatos Lubonja, ka akuzuar Partinë Socialiste se ka intimiduar qytetarët dhe ka blerë votat.

Nga ana e tij Ervin Bushati ka kundërshtuar, analistin Lubonja duke thënë se nuk është e vërtetë dhe se sipas tij ishin qytetarët ata që vendosën të votojnë njerëzit që punojnë.

Pjesë nga biseda në studio:

Ervin Bushati: Qytetarët kanë vendosur që janë mirë me këtë qeveri

Fatos Lubonja: Keni arritur si shoku Enver

Ervin Bushati: Si shoku Enver keni Saliun, qartësisht shqiptarët mendojnë ndryshe nga Lubonja.

Julian Zyla: Votimin e bëjnë ata që janë këtu

Lubonja: Kanë mbetur vetëm ata që fitojnë këtu në administratë.

Arion Sulo: Janë intimiduar të mos dalin në votime

Julian Zyla: Po në Kavajë nuk kanë fituar këto mekanizma. Aty ku fiton PS ka parregullsi, aty ku fiton PD qenka zgjedhje perfekte.

Arion Sulo: Çfarë ka bërë Rakip Suli në Kamëz ?

Julian Zyla: Atë e dinë qytetarët.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts