Rifillojnë bisedimet Ukrainë-Rusi

16:04 28/02/2022

Më herët, parlamenti i Ukrainës la të nënkuptohej se bisedimet me zyrtarët rusë në kufirin e Bjellorusisë kishin përfunduar.

Por tani ata kanë bërë të qartë se ishte vetëm një pushim dhe raundi i tretë i bisedimeve do të nisë pas pak.

Ukraina kërkonte armëpushim të menjëhershëm dhe tërheqjen e forcave ruse. Ndërkohë Rusia nuk e ka bërë ende të qartë qëndrimin e saj./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *