Rikthehen sërish sulmet islamiste në Angli, 39-vjeçarja e veshur me bluzë Charlie Hebdo theret për vdekje në parkun gjigand të Londrës

Një 39-vjeçare e krishterë e veshur me një bluzë të Charlie Hebdo u godit me thikë në Hyde Park, Londër.

Viktima e quajtur Hatun Tash, u sulmua me thikë nderkohe qe Policia e Londrës është duke kërkuar për një burrë të veshur me të zeza, i cili u largua nga vendi i ngjarjes pasi u dëbua nga disa kalimtarë.

Kujtojmë se në janar të vitit 2015, si pasojë e sulmeve në zyrat e revistës, Charlie Hebdo dhe një dyqani hebre, mbetën të vdekur 17 persona.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *