Rikthehet Nokia me palosje

19:53 13/05/2021

Pavarësisht sa pajisje Android kompania HMD nxjerr, rikthimi i Nokias së saj klasik gjeneron gjithnjë entuziazëm. Sidomos kur bëhet fjalë për versionin e tij me palosje. Rikthimin e parë të këtij versioni, kompania e nxori në 2019-n, Nokia 2720 Flip.

Pikërisht ky model do të vijë me një version të ri, të përmirësuar, që pritet të dalë në treg më 20 Maj dhe do të jetë ekskluzive për Verizon në SHBA.

Sigurisht gjëja më e mirë e një telefoni që paloset është që mund ta mbyllni telefonatën vetëm duke e palosur atë, që për shumë është kënaqësi më e madhe sesa të shtypin një ekran. Përveç kësaj, ka butona, për të gjithë ata që mbeten fanatikë apo nostalgjikë të tyre.

Çmimi? VetĂ«m 80 dollarĂ«. Sa i pĂ«rket anĂ«ve negative, do t’ju duhet tĂ« mĂ«soheni me njĂ« ekran tĂ« vogĂ«l, prej 2.8 inç. LĂ«nĂ« kjo mĂ«njanĂ«, Nokia i ri 2720 Ă«shtĂ« i pajisur me 4G, Google Assistant, web browser dhe KaiOS app store, ku mund tĂ« gjeni Facebook, WhatsApp dhe lojĂ«ra.

Fakti që nuk ka shumë aplikacione, do të thotë që bateria do të zgjasë më shumë./tvklan.al

“”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al “”

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *