Rikthehet Silvio Berlusconi, Cavalliere konfirmon kandidaturën për deputet në zgjedhjet e 25 shtatorit

rikthehet silvio berlusconi cavalliere konfirmon kandidaturen per deputet ne zgjedhjet e 25 shtatorit
rikthehet silvio berlusconi cavalliere konfirmon kandidaturen per deputet ne zgjedhjet e 25 shtatorit

Silvio Berlusconi, ish-kryeministri dhe lideri aktual i partisë italiane Forza Italia, ka njoftuar sot se do të jetë kandidat për senator në zgjedhjet e 25 shtatorit.

Cavaliere theksoi gjithashtu se partia e aleancës konservatore, e cila do të marrë më shumë vota, do t’i tregojë presidentit të Republikës Sergio Mattarella emrin e kandidatit të partisë për kryeministër.

“Nëse ai person është Giorgia Meloni i ‘Italian Brothers’, jam i sigurt se do të jetë e përshtatshme për këtë rol. Nuk më intereson beteja e lidershipit të qendrës së djathtë, emocionohem më shumë duke menduar për të gjitha gjërat që duhet të bëjmë, si luftimi i shtypjes tatimore dhe gjyqësore”, shtoi ish-kryeministri italian, duke folur në radion publike Rai.

Për sa i përket, krijimit të një poli të tretë të qendrës, kryetari i partisë Azione, Carlo Calenda, deklaroi mëngjesin e sotëm se, përsa i përket çështjeve kryesore, marrëveshja përkatëse me kreun e partisë Live Italy, Matteo Renzi, tashmë është arritur.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts