Riktheu kufizimet kundër Covid, Rusia shënon sërish rekord të rasteve, mbi 36 mijë të prekur në 24 orë

Rusia ka shënuar 36, 339 raste të reja me koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin  e përgjithshëm në 8, 131, 164 të prekur.

Autoritetet theksojnë se ky është një rekord i rastesh që nga fillimi i pandemisë.

Sipas qendrës së krizës rritja e infeksioneve të reja është në nivelin 0, 45 %.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se numri i viktimave nga COVID në 24 orë është 1, 036. Që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 227, 389 pacientë.

Aktualisht 812, 168 pacientë janë ende në trajtim.

Kujtojmë se si pasojë e rritjes së rasteve autoritetet rikthyen një pjesë të mirë të masave kufizuese.

Presidenti rus Vladimir Putin, njoftoi se do të ketë mbyllje një javorë , nga 30 tetori deri më 7 nëntor për të parandaluar përhapjen e Covid.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *