Rikthim i tifozëve në stadiume? Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e madh: E konsideroj të lehtë kontrollin e…Rikthimi i publikut në stadium? Do të ishte e mundur edhe në dy ndeshjet e fundit të kampionatit në Serinë A. Është opinion dhe ide e Andrea Kostës, zv.sekretar në Ministrinë e Shëndetit, i deleguar në sporte:

Panoramio_-_V&A_Dudush_-_Estadio_Olímpico_57_619

“E konsideroj diçka më të lehtë kontrollin e 1000 personave në një stadium sesa në pjacë, po marrim në konsideratë hapjen jo vetëm për finalen e Kupës së Italisë, por edhe dy javët e fundit të kampionatit”.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *