Rikthimi i formave të ndëshkimeve dhe ekzekutimeve/ Talebanët varin në mes të qytetit një trup të pajetë

Talebanët kanë varë  një trup të pajetë në kran në sheshin kryesor të qytetit perëndimor afgan, Herat.

Sipas “Associated Press” ky veprim mund të jetë shenjë për kthimin e metodave të vjetra të grupit.

Ëazir Ahmad Seddiqi, i cili ka një barnatore në skaj të sheshit, i tha agjencisë “Associated Press” se katër trupa u sollën në sheshin kryesor dhe tre të tjerë në pjesë tjera të qytetit për t’i shfaqur publikisht.

Seddiqi tha se talibanët njoftuan në shesh se katër trupat e shfaqur në shesh ishin të personave që ishin kapur duke marrë pjesë në një rrëmbim dhe u vranë nga policia.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.