Rindërtimi pas tërmetit/ Rama: Gati blloku i dytë i banesave në Kavajë, do futen 206 familje
Një bllok banesash në qytetin e Kavajës është drejt përfundimit dhe po bëhen gati për 206 familje të tjera të cilët u prekën nga tërmeti i 26 nëntorit 2019.

ramakavajebanesa

Këtë e ka bërë të ditur kryeministri Rama. Kreu i qeverisë ka publikuar në rrjete sociale, pamjet nga lagjia në Kavajë.

Rama shkruan se këto banesa janë financuar 100% nga shteti shqiptar.

Postimi i kryeministrit Rama:

Mirëmëngjes me bllokun e dytë të banesave në Kavajë që po bëhen gati për 206 familje të tjera, me financim 100% nga qeveria shqiptare, ju uroj një ditë të mbarë

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.