Rindezja e tensioneve mes Kosovës dhe Serbisë, NATO mbledh nesër krerët e Ballkanit, Stoltenberg takohet me Kurtin dhe Osmanin

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg viziton këtë të hënë Kosovën, në kuadër të një turi 3-ditor viztash në Ballkan. Vizita e Jens Stoltenberg vjen në një moment të rindezjes së tensioneve në Ballkan, e veçmas ato mes Kosovës dhe Serbisë pas ngjarjes në Banjskë dhe deklaratës së Kurtit se Serbia po ripërgatit një […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts