Rinisin negociatat, Interi pret në merkaton e janarit yllin e Sasuolos
Rikthim i bisedimeve mes Interit dhe Xhakomo Raspadorit. Administratori i deleguar i zikaltërve, Bepe Marota, pasi e kërkoi me ngulm në merkaton verore, është rikthyer sërish te objektivi i verës dhe duket se janë krijuar të gjitha kushtet për transferimin e sulmuesit nga Sasuolo te Interi në janar.

raspadori

Marota ka nisur bisedimet dhe negociatat në janar mund të zhbllokohen, pavarësisht se klubi emilian e vlerëson 40 milionë euro, mbi bazën e një operacioni të huazimit dhe të përfshirjes së disa talenteve të reja si Agume, Mulatieri, Satriano ose Pirola.

NjĂ« ide qĂ« stimulon Simone Inzagin dhe Raspadorin, i cili do tĂ« ishte gati pĂ«r tĂ« luajtur shansin e tij nĂ« njĂ« klub tĂ« madh. Trajneri i zikaltĂ«rve gjithashtu do t’i japĂ« dritĂ«n jeshile largimit tĂ« Aleksis Sançez dhe tani i takon drejtuesve tĂ« gjejnĂ« njĂ« destinacion tĂ« besueshĂ«m.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.