Rishi Sunak dhe familja e tij me pushime në SHBA

rishi sunak dhe familja e tij me pushime ne shba
rishi sunak dhe familja e tij me pushime ne shba

[embedded content][embedded content]

12:25 04/08/2023

Kryeministri britanik ka zgjedhur shtetin e Kalifornisë për pushimet e verës

Kryeministri britanik Rishi Sunak ka zgjedhur SHBA si destinacionin e këtyre pushimeve verore.

Ai dhe familja e tij ndodhen në Kaliforni vend ku edhe Sunak është takuar për herë të parë me bashkëshorten e tij Akshata Murty .

Përveç kësaj në Kaliforni kryeministri britanik ka kryer edhe studimet në Universitetit Standford.

Fëmijët janë shumë të emocionuar sepse po i çoj në Disneyland,” u shpreh Sunak për prezantuesin televiziv Nick Ferrari.

Fotot e pushimeve të kryeministrit janë një traditë në Britaninë e Madhe pasi edhe gjatë kohës së ish-kryeministrit britanik David Cameron dhe Theresa May u realizua diçka e tillë.

Ndërkohë, zëvendëskryeministri Oliver Doëden është në krye të vendit në mungesë të Sunak, që pritet të zgjasë pak më shumë se një javë.

Megjithatë për çdo gjë urgjente që mund të ndodhë në Britaninë e Madhe kryeministri britanik do të informohet nga zyrtarët në Londër.

Klan News

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts