Risi historike në La Liga, ndeshja e futbollistit me origjinë shqiptare do të transmetohet live në… “TikTok”

Një risi për transmetimin e ndeshjeve live vjen nga La Liga. Kampionati spanjollë ka vendosur që ndeshja Real Sociedad- Real Betis do të transmetohet live në “Tik Tok”.

B97fsR72

Ndeshja e ekipit të Real Sociedad, ku aktivizohet dhe futbollisti me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj, do të jetë ndeshja e parë në 5 ligat kryesore europiane që do të transmetohet direkt nëpërmjet këtij aplikacioni.

Pamjet do të mundësohen në kualitetin 4K, dhe në këndvështrim vertikal, risi kjo historike përsa i përket transmetimit të ndeshjeve në platformat e rrjeteve sociale.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.