Robotët “marrin në dorë” fushëbetejën në Ukrainë, ja cili do të jetë roli i tyre

robotet marrin ne dore fushebetejen ne ukraine ja cili do te jete roli i tyre
robotet marrin ne dore fushebetejen ne ukraine ja cili do te jete roli i tyre

Pajisjet robotike do të vendosen në Kharkiv, në verilindje të Ukrainës, dhe në qytetin port jugor të Khersonit për të ndihmuar në çminimin e zonave.

Lajmi është bërë i ditur nga Anton Gerashchenko, një këshilltar i qeverisë ukrainase.

Në një video të shpërndarë nga Gerashchenko, thuhet se pajisjet do të bëjnë të mundur çminimin e objekteve nga distanca dhe do të lejojnë specialistët të mos vënë në rrezik jetën.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts