Rojet kufitare në Zaporizhzhya të Ukrainës goditen nga raketat ruse, disa të vdekur

Shërbimi shtetëror i rojës kufitare të Ukrainës deklaron se njësia e saj në rajonin juglindor të Zaporizhzhya u godit nga raketat ruse.

Ngjarja ndodhi në orën 04:25 me orën lokale (02:25 GMT).

Sipas këtij shërbimi, Shërbimi thotë se ka viktima dhe të plagosur në mesin e rojeve kufitare nga njësia Prymors’ky Pasad.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.