Ronaldo nuk di të ndalet, ylli i Juventusit arrin një rekord të ri personal

SHPËRNDAJE

Kristiano Ronaldo nuk di të ndalet si në aspektin e golave, por edhe në aspektin e rekordeve të njëpasnjëshme.

ronaldo 1

Ylli portugez në ndeshjen e sotme ndaj Kaljarit realizoi një tripletë personale në 32 minuta lojë, dhe sipas faqes së statistikave të futbollit “OPTA Paolo”, luzitani ka realizuar tripletën e dytë më të shpejtë në karrierën e tij, pas asaj ndaj Espanjolit me fanellën e Realit të Madridit në shtatorin e vitit 2015 ku realizoi një tri-golësh për vetëm 20 minuta lojë.

Tani gjithçka është e qartë, Ronaldo është i pandalshëm.

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *