Rrëfehet Meghan Markle: Më kanë quajtur paranojake, histerike dhe e çmendur, Harry më ndihmoi në më të keqen time

rrefehet meghan markle me kane quajtur paranojake histerike dhe e cmendur harry me ndihmoi ne me te keqen time
rrefehet meghan markle me kane quajtur paranojake histerike dhe e cmendur harry me ndihmoi ne me te keqen time

Rrëfehet Meghan Markle. Dukesha ka pohuar në një episod të ri të podcast-it Archetypes se e kanë quajtur ‘të çmendur’ dhe ‘paranojake’.

Në episodin e pestë të titulluar ‘Dekodimi i çmendurisë’, Dukesha e Sussex foli me aktoret Constance Wu, Jenny Slate dhe Deepika Padukone për ata që i quajnë ‘të çmendur’. “Ngrini dorën nëse ju kanë quajtur ndonjëherë të çmendur apo histerike, apo paranojake”, i pyeti Meghan Markle tre femrat. “Nëse do të ishim të gjithë në të njëjtën dhomë dhe mund të shiheshim, mendoj se do të ishte shumë e lehtë të shihej se sa prej nesh i kemi ngritur duart lart. Edhe mua, meqë ra fjala”, shtoi ajo.

Meghan Markle nuk specifikoi se kush e quajti atë me këto fjalë. Në të njëjtën kohë, ajo theksoi se fjala “i/e çmendur” përdoret pa turp “aq komode” dhe foli për “dëmin që i ka shkaktuar shoqërisë dhe grave kudo. Nga marrëdhëniet tek familjet që ndahen, karriera dhe emrat që po shkatërrohen”, pohoi Markle.

“Këto etiketa na janë përcjellë nga filmat dhe shfaqjet televizive, nga miqtë dhe familja, madje edhe nga të panjohurit e rastësishëm”, tha ajo. “Askush nuk e dëshiron atë etiketë.” Dukesha e Sussex-it gjithashtu pranoi se në “pikën e saj më të keqe”, burri i saj, Princi Harry i gjeti asaj një psikologe. “Duhet të jeni vërtet të sinqertë për atë që ju nevojitet dhe të mos keni frikë të pajtoheni me të për ta kërkuar atë”, theksoi dukesha.
Ajo shpjegoi më tej se ka një “stigmë rreth fjalës” dhe ka një “efekt heshtës” që prek gratë me “probleme të vërteta të shëndetit mendor”. “Ata janë të frikësuar. Ata qëndrojnë të heshtur, përvetësojnë gjithçka dhe e shtypin për një kohë të gjatë,” tha ajo.

Madje ajo tregoi se është ndjerë “e vetmuar”. Megjithatë, disa herë dukesha theksoi se ishte mësuar të mos i shfaqte emocionet e saj në publik.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts