Rrëfimi ndryshe i koreografit/ Nga deklarata që ‘dogji’ internetin te dashuria, Albi Nako i thotë të gjitha


Ish-balerini njohur dhe koreografi Albi Nako erdhi në një intervistë për pasionet, profesionin dhe veten në ‘FitStation’, në News24, me Çenkuela Hasën!

albi-nako-770x444

Ai zbuloi se dita e tij nis duke konsumuar mëngjesin, të cilin e përgatit vetë, dhe mbyllet në ambientet e akademisë me të rinjtë.

“Puna është adrenalina ime, dhe më pëlqen të punoj se sa të vegjetoj kafeve dhe të merrem me llafe. Dita nis duke bërë mëngjesi, shoh lajmet dhe kujdesem për oborrin lulet dhe pemët, në këtë pikë i ngjaj nënës time. Çdo ditë eci me kilometra të tëra dhe dita mbyllet në akademi midis të rinjve”- u shpreh Albi.

Ndërsa pyetjes së drejtpërdrejtë nëse ai është i dashuruar, koreografi iu përgjigj: “Kam lindur i dashuruar, jetoj i dashuruar dhe do të vdes i dashuruar”.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *