“Rrëmbimi i 3 policëve rritën tensionet mes vendeve”/ “Reuters”: Kosova dhe Serbia akuzojnë njëra-tjetrën! Vuçiç thotë se pranon hetim ndërkombëtar

Rrëmbimi i tre policisë të Kosovës nga forcat serbe ‘Kobra’ ka marrë vëmendjen e mediave të huaja. “Reuters” i ka kushtuar një artikull tensioneve të fundit si edhe deklaratave të zyrtarëve pas kësaj ngjarje të rëndë. Më tej artikulli vijon: Tre policë të Kosovës u rrëmbyen nga forcat serbe, por zyrtarët nga Kosova dhe Serbia […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts