Rrëmbimi i tre policëve në Veri/ “Qëndrimi i Ramës, i turpshëm”, Vasili: DASH i tregoi vendin Beogradit. Kjo është fytyra e vërtetë e Serbisë shoviniste

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka reaguar për rrëmbimin e tre policëve të Kosovës nga Serbia, duke u shprehur se DASH i tregoi vendin Beogradit.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Vasili ka shprehur vlerësimet për kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe qeverinë e tij, ndërsa ka akuzuar, liderin shqiptar, Edi Rama për qëndrimin e tij për situatën e tensionuar mes Prishtinës dhe Beogradit.

“Turp i madh për Ramën që mbajti qëndrim anti-Kosovë dhe pro-Serbie”, e ka mbyllur shkrimin Vasili.

Postimi i plotë i Vasilit:

Departamenti i Shtetit i tregon vendin Serbise dhe veprimeve kriminale te saja!

Rrembimi i tre policeve kosovare nga horra me maska dhe bandat kriminale ne Veri te Kosoves jane fytyra e vertete e nje Serbie agresive, shoviniste, antieuroatlantike dhe te pabese.

Kosova dhe Albin Kurti qendruan dinjitoze gjithmone besnike te Kushtetutes dhe Ligjit, te sovranitetit dhe integritetit aq te shtrenjte te Kosoves!

Turp i madh për Edi Ramën dhe te gjithe ata qe e rrethojne, qe mbajten nje qendrim aq te turpshem anti Kosove dhe pro Serbise dhe Vuçiçit.

Ne fund te fundit ç’mund te presesh tjeter nga Rama dhe lapangjozet etij, qe e kane kthyer Shqiperine ne narkoshtet dhe e plaçkisin dhe vjedhin çdo dite.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts