Rrëmbimi i tre policëve të Kosovës, ish-këshilltari i KFOR: Ngjarje që rëndon politikën. Dy vendet kanë nevojë për një qasje të përbashkët euroatlantike

Ish-këshilltari i KFOR-it, Alessandro Politi është shprehur se rrëmbimi i tre policëve në veri të Kosovës është ngjarje që rëndon politikën. Ai tha në Euronews se dialogu ka qenë gjithnjë i vështirë mes të dyja palëve, por më parë të dyja palët shiheshin si përgjegjëse. “Këto lloj incidentesh mund të ndodhin dhe ja që ndodhi. […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts