Rrënoja e tym! Pamjet me dron në Lahaina të Hawaii-t

09:24 13/08/2023

Këto janë pamjet më të fundit (KLIKO KËTU) të publikuara nga BBC të qytetit historik të Lahaina në ishullin Hawaii që u shkatërrua thuajse plotësisht nga zjarri.

Në videon e kapur me dron shihet se si ndërtesat dhe automjetet janë përfshirë masivisht nga flakët dhe gjithçka e mbetur janë rrënoja e tym. Deri në këto momente, 89 viktima janë të konfirmuara, ndërsa vijojnë kërkimet për qindra të zhdukur.

Ky qytet bregdetar ishte një zonë që frekuentohej nga rreth 2 milionë turistë në vit, ndërsa sot është kapluar nga një panoramë e trishtë./tvklan.al


Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts