Rrëshqitje dheu në Indi, humbin jetën 4 fëmijë

Si pasojë e rrëshqitjes së dheut në pjesën verilindore të Indisë, humbën jetën 4 fëmijë ndërsa dy të tjerë u lënduan.

Nëpunësja e policisë Lalhriatzuali Ralte tha se rrëshqitja e dheut ndodhi në Aizawl, në shtetin federal Mizoram, njoftuan mediat lokale.

Ralte tha se 4 fëmijë nga e njëjta familje pësuan në rrëshqitjen e dheut dhe dy persona u lënduan.

Shirat mosun që janë të pranishëm në Azinë Jugore nga qershori deri në shtator shkaktojnë fatkeqësi të shumta natyrore.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.