Rrëshqitje masive dherash në fshatin pranë Korçës, ura që lidh banorët me qytetin në rrezik

Në fshatin Dushar, pranë Korçës është regjistruar një situatë e vështirë si pasojë e rrëshqitjes së një masivi dherash nga shpati i malit pranë zonës.

Gazetarja Lorena Kodra ka raportuar për BalkanWeb se po punohet për të shpëtuar këmbët e urës në një vend me probleme të madha hidrogjeologjike .

Kjo situatë është krijuar nga reshjet e shirave që kanë përfshirë juglindjen e vendit ditëve të fundit ndërkohë që në terren kanë zbritur punonjës së ndërmarrjes së rrugëve që po bëjnë të mundur largimin e këtij masivi dherash që rrezikon seriozisht urën e fshatit e në këtë mënyrë izolon dhe qindra banorë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts