Rreth 100 të dyshuar për krime janë arrestuar në Kabul të Afganistanit

Policia ka arrestuar rreth 100 persona për përfshirje në aktivitete kriminale, tha një zëdhënësi i policisë së Kabulit Mubin Khan.

Të gjithë të arrestuarit, sipas zyrtarit, ishin përfshirë në aktivitete kriminale, duke filluar nga grabitja me armë deri te vjedhja.

Administrata talebane është e përkushtuar për të garantuar ligjin dhe rendin në vend, tha Mubin Khan.

Ndërkohë, qytetarët i bëjnë thirrje administratës së re që të krijojë më shumë vende pune, duke përmendur varfërinë si shkaktarin kryesor të rritjes së krimeve.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.