Rreth 740 mijë qytetarë në Kosovë janë vaksinuar me dy doza të vaksinës, raportohen 462 raste aktive me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë bën me dije se numri total i rasteve aktive me koronavirusi është 462.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157, 440, ndërkohë që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 2, 978 qytetarë.

Që nga nisja e procesit të vaksinimit në Kosovë janë dhënë më shumë se 1,581,266 doza të vaksinës kundër Covid-19. Aktualisht mbi 739, 977 persona kanë marrë dy doza të vaksinës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.