Rreth 9, 800 raste të reja me koronavirus dhe 477 viktima në 24 orë në Indi

Ministria e Shëndetësisë në Indi njoftoi se në 24 orë janë identifikuar 9765 raste me koronavirus, ndërsa 477 pacientë humbën jetën.

Numri i përgjithshëm i të prekurve ka arritur në  34, 606, 541.

Ndërsa që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 469, 724 viktima.

Sipas të dhënave zyrtare India është vendi i tretë në botë me numrin më të lartë të viktimave pas SHBA dhe Brazilit dhe vendi i dytë për shifra të larta të koronavirusit pas SHBA.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.