Rrezikohet ambasada shqiptare në Izrael

16:02 15/05/2021

Raketat ranë shumë pranë ndërtesës

Nga përplasja e armatosur mes Izraelit dhe Palestinës është rrezikuar edhe ambasada shqiptare në Tel Aviv.

Kjo është bërë e ditur nga vetë ambasada në një reagim në rrjetet sociale, ku thuhet se raketat e Hamasit ranë shumë pranë ndërtesës së Ambasadës Shqiptare.

Ambasada shprehet e shqetësuar për situatën dhe thekson se civilët nga të gjitha anët duhet të mbrohen dhe se kjo situatë konfliktuale mes dy vendeve, duhet të qetësohet.

Tv Klan

TĂ« ngjashme Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.