Rrezikon të humbasë mbi 17 milionë dollarë/ Ylli i NBA refuzon të marrë vaksinën anti-Covid: Është më e mira për mua

Lojtari i NBA Kyrie Irving ka mbrojtur vendimin e tij për të mos u vaksinuar kundër koronavirusit si “çfarë është më mirë” për të, pasi zyrtarët e ekipit thanë se ai nuk do të lejohej të praktikonte ose të luante me ekipin pa u vaksinuar.

NBA njoftuan në fillim të kësaj jave se Irving, 29 vjeç, nuk do të ishte pjesë e ekipit derisa të mund të vaksinohej.

Ai nuk ka të drejtë të luajë lojëra në shtëpi në Neë York City, ku një vendim i Nju Jorkut kërkon që atletët profesionistë në një nga ekipet e qytetit të vaksinohen për të praktikuar ose luajtur në vende publike.

Duke folur në Instagram Irving tha se e donte basketbollin dhe nuk do të tërhiqej.

“Unë jam duke bërë atë që është më e mira për mua. Unë i di pasojat këtu dhe nëse kjo do të thotë se jam gjykuar për këtë, kjo është ajo që është. Ky është roli që unë luaj, por kurrë nuk kam dashur të heq dorë nga pasioni, dashuria ime, ëndrra ime vetëm mbi këtë urdhër.”

Ai po heq dorë nga gjysma e pagës së tij prej 35 milionë dollarësh duke humbur ndeshjet në shtëpi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.