Rrezikonte Euro 2024-ën, si trajneri i ndryshoi rolin mesfushorit të Kombëtares pas… bisedës

rrezikonte euro 2024 en si trajneri i ndryshoi rolin mesfushorit te kombetares pas bisedes
Klaus Gjasula ishte një nga ata lojtarë të cilët mbetën jashtë listës së miqësoreve të Kombëtares në muajin mars dhe rrezikonin seriozisht që të mos përfshiheshin në listën përfundimtare të trajnerit Silvinjo.

gjasula

Fakti që Gjasula po luante si qendërmbrojtës me skuadrën e Darmshtad, kishte penalizuar shanset e tij për të qenë pjesë e kuqezinjve në aktivitetin e verës.

Gjasula

Por, gjërat ndryshuan në fundin e sezonit, kur Gjasula nisi të aktivizohej përsëri në mesfushë dhe futbollisti zbuloi se kjo ishte meritë e bisedës që kishte pasur me trajnerin Torsten Liberkneht.

GJASULA

“Unë kisha një bisedë me të dhe më tha që duhej të luaja përsëri në mesfushë. Unë do t’i jem përjetësisht mirënjohës Torsten për këtë. Ishte jashtëzakonisht e rëndësishme për mua”, theksoi për “Darmstädter Echo” mesfushori i Kombëtares.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts